Advert
Reklam

Ahmet Münir Erkal Saadet'in adayı

Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Asiltürk, siyasi kulislerde eski Malatya Belediye Başkanı Münir Erkal isminin partisiyle anılmasına ilişkin olarak, “Malatyalıların çoğu Münir Erkal’ın yeniden gelmesini istiyor.” dedi.

Ahmet Münir Erkal Saadet'in adayı
Reklam

MALATYA- Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Asiltürk, siyasi kulislerde eski Malatya Belediye Başkanı Münir Erkal isminin partisiyle anılmasına ilişkin olarak, “Malatyalıların çoğu Münir Erkal’ın yeniden gelmesini istiyor. Yaşantısıyla duruşuyla fikriyle de Saadet Partisi’ne yakıştırılmaktadır. Halk illaki ‘Münir Erkal olacak’ derse siz de ‘yok olmaz’ diyemezsiniz” dedi.

Partisinde aday adaylık başvuru sürecinin başladığını aktaran Asiltürk, “Merkez ilçelerde ve Büyükşehir’de tek aday olursa, direkt aday olarak kamuoyuna sunacağız. Ama birden çok aday olan yerlerde önce temayül yoklaması sonra halka soracağız, neticede bir isim üzerinde anlaşılacak. Münir Erkal, Refah Partisi döneminde 1989-2004 yılında iki dönem Malatya Belediye Başkanlığı görevini yürüttü, fikri, zihni ve tabanı milli görüşe uygun bir isim, bir dönemde AK Parti’den milletvekili seçildi, şu anda sıradan bir vatandaş gibi işiyle meşgul. Bütün siyasi isimle görüşüyoruz. Ama neticede belirmiş bir durum yok. Malatyalıların çoğu Münir Erkal’ın gelmesini istiyor. Erkal’ın, Malatya’ya önemli hizmetleri var. Halk, illaki ‘Münir Erkal’ olacak derse ‘yok olmaz’ diyemezsiniz. Ancak Erkal isminin şu an geçmesi pek doğru olmaz, onun fikri alınmadan isminin geçmesi yanlış olur. Malatyalıların Münir Bey üzerinde teveccühü var, bunu biz de duyuyoruz, görüyoruz, yakıştırılan partinin de Saadet Partisi olduğu söyleniyor. Münir beyin AK Parti’den yakın uzak bir ilişkisi kalmadı. Eski Refah Partisi belediye başkanı olması hasebiyle yaşantısıyla duruşuyla fikriyle Saadet Partisi’ne yakıştırılmaktadır. Önümüzdeki günler her şeyi gösterecektir. Şu an bir isim üzerine konuşmak için çok erken, vatandaşın bir teveccühü var. Partimizde adı geçen isim üzerinde bir sorun yoktur. İstişareyle çıkan her ismi hem yönetim, hem teşkilat tabanı, hem de seçmenimiz kabul eder” dedi.

Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Asiltürk siyasi kulislerde eski Malatya Belediye Başkanı Münir Erkal isminin partisiyle anılmasına ilişkin olarak “Malatyalıların çoğu Münir Erkal’ın yeniden gelmesini istiyor. Yaşantısıyla
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Akçadağ’da Asfalt Sevinci
Akçadağ’da Asfalt Sevinci
Kulüp Başkanlığına Karataş Seçildi
Kulüp Başkanlığına Karataş Seçildi