Ahmet Münir Erkal Saadet'in adayı

Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Asiltürk, siyasi kulislerde eski Malatya Belediye Başkanı Münir Erkal isminin partisiyle anılmasına ilişkin olarak, “Malatyalıların çoğu Münir Erkal’ın yeniden gelmesini istiyor.” dedi.
Bu haber 2013-09-04 11:22:12 eklenmiş ve 1494 kez görüntülenmiştir.

MALATYA- Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Asiltürk, siyasi kulislerde eski Malatya Belediye Başkanı Münir Erkal isminin partisiyle anılmasına ilişkin olarak, “Malatyalıların çoğu Münir Erkal’ın yeniden gelmesini istiyor. Yaşantısıyla duruşuyla fikriyle de Saadet Partisi’ne yakıştırılmaktadır. Halk illaki ‘Münir Erkal olacak’ derse siz de ‘yok olmaz’ diyemezsiniz” dedi.

Partisinde aday adaylık başvuru sürecinin başladığını aktaran Asiltürk, “Merkez ilçelerde ve Büyükşehir’de tek aday olursa, direkt aday olarak kamuoyuna sunacağız. Ama birden çok aday olan yerlerde önce temayül yoklaması sonra halka soracağız, neticede bir isim üzerinde anlaşılacak. Münir Erkal, Refah Partisi döneminde 1989-2004 yılında iki dönem Malatya Belediye Başkanlığı görevini yürüttü, fikri, zihni ve tabanı milli görüşe uygun bir isim, bir dönemde AK Parti’den milletvekili seçildi, şu anda sıradan bir vatandaş gibi işiyle meşgul. Bütün siyasi isimle görüşüyoruz. Ama neticede belirmiş bir durum yok. Malatyalıların çoğu Münir Erkal’ın gelmesini istiyor. Erkal’ın, Malatya’ya önemli hizmetleri var. Halk, illaki ‘Münir Erkal’ olacak derse ‘yok olmaz’ diyemezsiniz. Ancak Erkal isminin şu an geçmesi pek doğru olmaz, onun fikri alınmadan isminin geçmesi yanlış olur. Malatyalıların Münir Bey üzerinde teveccühü var, bunu biz de duyuyoruz, görüyoruz, yakıştırılan partinin de Saadet Partisi olduğu söyleniyor. Münir beyin AK Parti’den yakın uzak bir ilişkisi kalmadı. Eski Refah Partisi belediye başkanı olması hasebiyle yaşantısıyla duruşuyla fikriyle Saadet Partisi’ne yakıştırılmaktadır. Önümüzdeki günler her şeyi gösterecektir. Şu an bir isim üzerine konuşmak için çok erken, vatandaşın bir teveccühü var. Partimizde adı geçen isim üzerinde bir sorun yoktur. İstişareyle çıkan her ismi hem yönetim, hem teşkilat tabanı, hem de seçmenimiz kabul eder” dedi.


ETİKETLER : Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Asiltürk siyasi kulislerde eski Malatya Belediye Başkanı Münir Erkal isminin partisiyle anılmasına ilişkin olarak “Malatyalıların çoğu Münir Erkal’ın yeniden gelmesini istiyor. Yaşantısıyla
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
münir erkal
yusuf kenan dalkılıc 2014-01-02 02:33:14
münir Erkal beyi tekrar başkan olarak görmek dilegiyle
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri

Yazarlar

<%=vbcrlf%><%=vbcrlf%>
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce Malatya'nın en önemli sorunu nedir?
Trafik
Hava Kirliliği
İşsizlik
Kentsel donatı eksikliği
Çarpık kentleşme
Yeşil Alan
Çevre Kirliliği
Sosyal etkinlik
Alt yapı
© Copyright 2013 Malatya Aksiyon. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
https://sonuc.osym.gov.tr/
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi