Ak Parti başkan adaylarını nasıl belirleyecek?

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci,Ak Parti’nin aday belirleme süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.
Bu haber 2013-08-06 03:24:38 eklenmiş ve 599 kez görüntülenmiştir.

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci,Ak Parti’nin aday belirleme süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Malatya'da yerel bir gazeteye demeç veren AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, ‘‘Teşkilatlarımız hem şehir merkezinde hem de tüm ilçeleri ziyaretler gerçekleştirerek vatandaşların nabzını en iyi şekilde tutmaya çalışıyor.” dedi.

HEDEFİMİZ MALATYA’DAKİ TÜM BELEDİYELERİ  ALMAKTIR

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci ,AK Parti’nin her zaman olduğu gibi genel seçimlerden sonra hemen yerel seçimler için çalışmalara başladığını belirtti. Tüfenkci, seçimlere en hazır partinin AK Parti olduğunu vurgulayarak, “Özellikle bizler mahallelere kadar, sandıklara kadar örgütlenmeye başladık. Bu örgütlenmenin sağlıklı olup olmadığını da seçimlerde test etmiş olacağız.  Bu yapıyı çalıştırmak ve motive etmek üzere her an sahadayız. Sürekli arkadaşlarımızla beraber mahallelerde, köylerde ve ilçelerdeyiz. Sürekli arkadaşlarımızla beraber çalışmaları test ediyoruz. Bizim öncelikli hedefimiz Malatya’daki tüm belediyeleri almaktır.’’ dedi.

ADAY BELİRLEME SÜRECİ 7 AŞAMADAN OLUŞUYOR

Bülent Tüfenkci, Ak Parti’nin aday belirleme sürecinin 7 aşamadan oluştuğunu söyledi. Tüfenkci, ‘‘Öncelikle aday adaylarının milletin yanındaki itibarına bakılıyor ve adaylar 7 aşamanın sonunda ilan ediliyor. Bunların ilki anketler. İkinci sırada akademisyen raporları geliyor. Üçüncü olarak teşkilat temayül yoklamaları, daha sonra milletvekillerinin görüşleri, parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ile Merkez Karar ve Yürütme Kurulu (MKYK) üyelerinin değerlendirmeleri geliyor. Son aşamada ise Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı nihai çalışma ile listeler ilan edilecek.’’ ifadesinde bulundu.

NE ADAYIM, NEDE ADAY DEĞİLİM DEMEM UYGUN OLMAZ

Bülent Tüfenkci, adının Büyükşehir Belediye Başkan adaylığında geçmesinin kendisini gururlandırdığını vurgulayarak şunları söyledi:

“Şu anda mevcut bir belediye başkanımız var. Mevcut belediye başkanımızın durumu belli olmadan ne adayım, ne de aday değilim demem uygun olmaz. Ben şu anda Ak Partinin İl Başkanıyım. Genel merkezde istişare etmeden, tabloyu görmeden bir şey demem doğru değil.”

AHMET BAŞKAN MİLLETVEKİLLERİNİ TOPLAYIP GEREKEN AÇIKLAMALARI YAPIYORDU

Kendisinin ve milletvekillerinin de yer aldığı  belediyenin ev sahipliğinde gerçekleşen hizmetlerin anlatıldığı toplantı hakkında da değerlendirmelerde bulunan Başkan Bülent Tüfenkci, “Partimizin Genel Merkezi bizlere bir yazı gönderdi. Tüm Türkiye’deki mevcut belediye başkanlarının bugüne kadar yapmış oldukları hizmetleri sadece il başkanının ve milletvekillerinin hazır olduğu bir ortamda sunum yapmalarını akabinde bir kitapçık oluşturmalarını ve tutanak tutularak genel merkeze gönderilmesi istendi. Bizde geçtiğimiz hafta bu sebeple bir araya geldik, Zaten Genel Merkez istemeden de Ahmet Başkan milletvekillerini toplayıp gereken açıklamaları yapıyordu. Dolayısıyla bu çalışma bizler için önceden de yaptığımız bir çalışma idi.” dedi.

KİŞİLER, VATANDAŞA DA O GÜVENİ  VEREBİLMELİDİR

Başkan Tüfenkci siyaset yapanların ahlaklı  olması gerektiğinin altını çizerek, “Siyasete itibar kazandıracak kurumlar sadece siyasi partiler değildir. Bu partilerde siyaset yapan insanların da, siyasete itibar kazandıracak davranışlar sergilemeleri gerekmektedir. Kişiler, vatandaşa da o güveni verebilmelidir. Parti binamızın birçok noktasında, ‘Siyasetin tek limanı ahlaktır.’sözü vardır. Sonuçta her iş döner dolaşır, ahlaka çıkar.” diye konuştu.

ALLAH NAZARDAN ESİRGESİN, İYİDE GİDİYOR

Türkiye'nin en önemli sorunlarından birinin terör olduğunu ifade eden Tüfenkci, konuyla ilgili mücadelenin sürdüğünü söyledi. Başkan Bülent Tüfenkci, çözüm süreciyle ilgili bazı kesimlerin eleştirilerde bulunduğunu dile getirerek, "Şimdi çözüm süreci olarak ortadayız ama birileri 'çözemezsiniz' diyor. Çözemezsiniz diyen bazı siyasetçiler bu milleti tanımıyorlar. Bu halk o siyasetçilere inanmış olsaydı bugün Türkiye bu noktada olmazdı" diye konuştu. Terör sorununun çözülmesini istediklerini vurgulayan Tüfenkci, "30 yılda 40 bin insanımızı kaybettik. Milyonlarca ekonomik zarar yaşadık. Dolayısıyla bu süreci mutlaka ama mutlaka sürdürmek zorundayız. Allah nazardan esirgesin, iyi de gidiyor. Çünkü işin doğrusu da bu. Bu halk kavga değil, kardeşlik istiyor." dedi.

MALATYA’YI BİR BÜTÜN OLARAK GÖRDÜK VE GÖRÜYORUZ

‘Türkiye’yi IMF’den kurtaran bir Başbakan var’ diyen Tüfenkci, Türkiye'nin ekonomide geldiği durumun ise son derece açık olduğunu söyledi. AK Parti’nin yaptığı tüm hizmetlerde insanı merkeze aldığını dile getiren Tüfenkci,“'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' düsturuyla yola çıktık. Bugüne kadar kimseyi ötekileştirmedik. Kimseye ayrım yapmadık. Ne aldatan olduk, ne aldanan. Malatya’yı bir bütün olarak gördük ve görüyoruz. Gerek belediye başkanlarımız, gerek bizler ve gerekse de diğer tüm kurum, kuruluşlar Malatya’yı ilçeleriyle birlikte daha güzel yarınlara taşımak için var gücüyle çalışmasını sürdürmektedir.” diye konuştu.


ETİKETLER : Sonuçta her döner dolaşır ahlaka çıkar
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri

Yazarlar

<%=vbcrlf%><%=vbcrlf%>
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce Malatya'nın en önemli sorunu nedir?
Trafik
Hava Kirliliği
İşsizlik
Kentsel donatı eksikliği
Çarpık kentleşme
Yeşil Alan
Çevre Kirliliği
Sosyal etkinlik
Alt yapı
© Copyright 2013 Malatya Aksiyon. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
https://sonuc.osym.gov.tr/
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi